PURUS Meda
Obsah: 60 tablet
Cena: 250 Kč
(Doplněk stravy)
Účinné složky slouží jako protivirová a antibakteriální očistná kúra organizmu zaměřená především na snížení obsahu mikroorganizmů chlamydiového typu. Je vhodná především u lehčích forem výskytu chlamydií a infekcí způsobených Ch. trachomatis. Účinné složky přípravku jsou vhodné rovněž při výskytu primárních borelií, a chřipkových virů. Vhodný pro podání po štípnutí klíštětem po předchozí dezinfekci sprejem PM Propolis extra 5%. U dechlamydizace organizmu lze doporučit souběžné užívání doplňku stravy PM Detoxikačního elixíru v tabletách (2 tablety denně), který přináší souběžnou očistu krve a tkání od endotoxinů z umrtvených bakterií či virů.
Přípravek je klinicky testován na dechlamydizaci - MUDr. Ždichynec,CSc., Medicom Praha 2006 (Testováno 11 osob po dobu 7 měsíců. Pokles protilátek o 75 %, ústup symptomů - únava, chronická respirační infekce, bolesti svalů se záškuby, bolesti kloubů a břicha- v rozpětí 50 až 80 %).
Složení 1 tablety 600,0 mg:
Tužebník jilmový (Filipendula ulmaria) extrakt 5:1 104,3 mg, Propolis Moravia PM® extrakt 12,5 mg, Vrba bílá kůra (Salix alba) extrakt 10:1 11,6 mg, Olše lepkavá kůra (Alnus glutinosa) extrakt 4:1 11,6 mg.
Přídatné látky:
plnidla - Mikrokrystalická celulóza, Sorbitol, zahušťovadlo - Polyvinylpyrrolidon, protispékavá látka - Stearan hořečnatý rostlinný
Informace o extraktech:
Tužebník jilmový, vrbová a olšová kůra směsný extraktv Účinné složky speciálního extraktu vytváří v krevním řečišti nehostinné fyzikálně chemické prostředí pro reprodukci a šíření nežádoucích mikroorganizmů.
Propolis Moravia PM®
Standardizovaná forma rafinovaného propolisu se zvýšeným obsahem biologicky aktivních volných organických kyselin a flavonoidů. Vhodně doplňuje složení přípravku svým, antibiotikům podobným, efektem a harmonizací obranyschopnosti.
Organicky vázaný selen na kvasnice
Silný detoxikační antioxidant s protizánětlivými účinky.
Dávkování:
2 až 4 tablety denně po dobu 3 až 7 měsíců
Upozornění:
Uchovávejte mimo dosah dětí! Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Není vhodný pro osoby přecitlivělé na acetylsalyciláty a včelí produkty. Uchovávat při teplotě do 25 °C. Chránit před světlem.
Praktické zkušenosti a zajímavosti
1) V České republice nepatří chlamydióza mezi povinně hlášené infekce, na rozdíl od sousedních zemí, kde je výskyt např. močopohlavních chlamydiových infekcí 5-15 %. V případě urogenitální chlamydiové infekce je nezbytná dechlamydizace organizmu všech sexuálních partnerů!
2) Nejrozšířenější je v lidské populaci Ch. pneumoniae - v dospělosti má protilátky 50-80 % populace.
3) Přípravek již vyzkoušelo více než 1 000 osob postižených chlamydiemi ve věku 11-70 let. Délka podání se různí podle intenzity a délky nákazy ( 4-9 měsíců).
4) Při plicní a kloubní formě a v případě tzv. chlamydiové chřipky je vhodnější podání doplňku stravy PM Chlamydil extra tbl. Lze podpořit PM Peruánským antivirovým elixírem.
5) Dechlamydizace organizmu pomocí PM Chlamydilu® může probíhat zpočátku spontánně a může se projevovat mírným svěděním s drobnou kožní krupičkou (endotoxinová reakce). Jedná se o běžný jev většiny ustupujících mikrobiálních nákaz. Kúra se nepřerušuje, ale v daném případě je vhodné posílit detoxikaci organizmu souběžným užitím doplňku stravy PM Detoxikační elixír.
6) Chlamydie také často doprovází ureaplasma. V těchto případech je vhodné doplnit dechlamydizační kúru o doplněk stravy EnteroProtect tbl. (Dr. Řádek).
7) V případě doprovodných mykoplazmat a kandidóz dechlamydizační kúru vhodně doplňuje a blahodárně působí doplněk stravy Pau D´Arco (Dr. Řádek).
8) U přetrvávající, rezistentní chlamydiózy a u HIV pozitivních neuděláme chybu, pokud u očistné kúry přejdeme na PM Chlamydil extra® a rozšíříme o doplňky stravy Jergon Sacha (Dr.Řádek) a Uňa de Gato PM.
zpět na seznam sortimentu