Medová kuchařka

inspirujte se našimi recepty
z českého medu a stáhněte si
ZDARMA MEDOVOU KUCHAŘKU

Medova Kucharka
Medova Kucharka

Rychlý kontakt: 604 466 115 / obchod@darekzmedu.cz

web

MEDMORAVIA
VČELAŘSKÁ STANICE RAJHRADICE

Váš košík 0 Kč 0

e-shop Med 8 ostatní medové pochoutky Ořechy a mandle v medu - KLASIK 400g Zpět

3991-orisky_v_medu-klasik.jpg

Ořechy a mandle v medu - KLASIK 400g

Ident. číslo: 08.02
Obsah: 400 g
Dostupnost: na objednávku
Cena s DPH: 168 Kč
Cena bez DPH: 146.087 Kč

popis produktu

Směs ořechů a mandlí naložených v lahodném včelím medu je bezesporu jednou z nejkvalitnějších pochoutek známou a užívanou po celé generace. Svoji sílu a pozitivní účinky zde spojují loupané vlašské ořechy, loupané mandle, lískové oříšky a samozřejmě i včelí med, a to v poměru 60 g vlašských ořechů, 20 g mandlí, 20 g lískových oříšků a 300 g včelího medu. Jako nejvhodnější se osvědčil akátový med. Pakliže není k dispozici, je možné použít jarní květový med s co nejnižším obsahem snůšky z řepky.
 
Vlašské ořechy jakožto plody Ořešáku královského (Juglans regia) jsou značně výživné, neboť obsahují v průměru 70 % tuků, zejména velmi zdravé nenasycené mastné kyseliny, 18 % proteinů (bílkovin) a přibližně 3 % sacharidů (cukrů). Z mastných kyselin se jedná převážně o Omega-3-mastnou kyselinu, která pozitivně působí proti riziku aterosklerózy a jiných kardiovaskulárních chorob a podporuje u dětí rozvoj mozku. Ořechy jsou energeticky bohatým zdrojem. Vyjma mastných kyselin obsahují také bohaté zdroje vitaminu E, B1 či B6. Dále pak sůl, kyselinu listovou, minerály jako hořčík, měď a zinek. Celkově obsažené živiny působí pozitivně na lidskou psychiku, jsou cenné pro zdravé vlasy, pokožku, nehty i sexuální potenci.
Uvádí se, že konzumace ořechů má protizánětlivé vlastnosti, které se projevují hlavně u srdečních a cévních chorob. Pomáhají regulovat krevní tlak a udržovat nízkou hladinu cholesterolu. Mají antioxidační účinky, působí proti astmatu a posilují střeva.
 
Také oříšky Lísky obecné (Corylus aveliana) nebo i Lísky největší (Corylus maxima) jsou v potravinářství velmi oblíbené pro svoji vydatnost. Obsahují kolem 60% tuků a až 20% sacharidů. Nejčastěji jsou součástí různých cukrovinek a také čokolád. Největším světovým producentem lískových oříšků je černomořský region v čele s Tureckem.
 
Plodem Mandloně obecné (Amygdalus communis) je jádro pecky v hnědé slupce. Konzumují se neloupané i loupané, drcené, samostatně i jako součást pokrmů. Důležitým objevem bylo prokázání protinádorových účinků mandlí.
 
Standardní balení plné toho nejzdravějšího mlsání - potěšení pro Vaše smysly, výživa pro Vaše tělo. Prodejné samostatně i v dárkových balíčcích a koších. Vhodné jako malý a milý cenové dostupný dárek. Látkový klobouček je v ceně. Pro firemní klientelu nabízíme možnost našít kloboučky v barvách společnosti, cena produktu se nezvýší. Je však nutné počítat s prodloužením doby realizace objednávky!
 
Země původu medu: Česká republika
3636-vlassky_orech.jpg
3379-liskovy_orisek.jpg
6455-mandle.jpg