Medová kuchařka

inspirujte se našimi recepty
z českého medu a stáhněte si
ZDARMA MEDOVOU KUCHAŘKU

Medova Kucharka
Medova Kucharka

Rychlý kontakt: 604 466 115 / obchod@darekzmedu.cz

web

MEDMORAVIA
VČELAŘSKÁ STANICE RAJHRADICE

Váš košík 0 Kč 0

e-shop Med 8 ostatní medové pochoutky Ořechy a mandle v medu MAXI - soudek 600g Zpět

6454-orisky_v_medu-maxi.jpg

Ořechy a mandle v medu MAXI - soudek 600g

Ident. číslo: 08.03
Obsah: 600 g
Dostupnost: na objednávku
Cena s DPH: 238 Kč
Cena bez DPH: 206.957 Kč

popis produktu

Směs ořechů a mandlí naložených v lahodném včelím medu je bezesporu jednou z nejkvalitnějších pochoutek známou a užívanou po celé generace. Svoji sílu a pozitivní účinky zde spojují loupané vlašské ořechy, loupané mandle, lískové oříšky a samozřejmě i včelí med, a to v poměru 80 g vlašských ořechů, 30 g mandlí, 30 g lískových oříšků a 460 g včelího medu. Jako nejvhodnější se osvědčil akátový med. Pakliže není k dispozici, je možné použít jarní květový med s co nejnižším obsahem snůšky z řepky.
 
Vlašské ořechy jakožto plody Ořešáku královského (Juglans regia) jsou značně výživné, neboť obsahují v průměru 70 % tuků, zejména velmi zdravé nenasycené mastné kyseliny, 18 % proteinů (bílkovin) a přibližně 3 % sacharidů (cukrů). Z mastných kyselin se jedná převážně o Omega-3-mastnou kyselinu, která pozitivně působí proti riziku aterosklerózy a jiných kardiovaskulárních chorob a podporuje u dětí rozvoj mozku. Ořechy jsou energeticky bohatým zdrojem. Vyjma mastných kyselin obsahují také bohaté zdroje vitaminu E, B1 či B6. Dále pak sůl, kyselinu listovou, minerály jako hořčík, měď a zinek. Celkově obsažené živiny působí pozitivně na lidskou psychiku, jsou cenné pro zdravé vlasy, pokožku, nehty i sexuální potenci.
Uvádí se, že konzumace ořechů má protizánětlivé vlastnosti, které se projevují hlavně u srdečních a cévních chorob. Pomáhají regulovat krevní tlak a udržovat nízkou hladinu cholesterolu. Mají antioxidační účinky, působí proti astmatu a posilují střeva.
 
Také oříšky Lísky obecné (Corylus aveliana) nebo i Lísky největší (Corylus maxima) jsou v potravinářství velmi oblíbené pro svoji vydatnost. Obsahují kolem 60% tuků a až 20% sacharidů. Nejčastěji jsou součástí různých cukrovinek a také čokolád. Největším světovým producentem lískových oříšků je černomořský region v čele s Tureckem.
 
Plodem Mandloně obecné (Amygdalus communis) je jádro pecky v hnědé slupce. Konzumují se neloupané i loupané, drcené, samostatně i jako součást pokrmů. Důležitým objevem bylo prokázání protinádorových účinků mandlí.
 
ZCELA MIMOŘÁDNÉ BALENÍ plné toho nejzdravějšího mlsání pro fajšmekry a labužníky - bezpochyby pořádná nálož energie, koncentrace zdraví, výživy a potěšení Vašich smyslů ukrytá v elegantním soudku o obsahu 600 g. Prodejné samostatně i v dárkových balíčcích a koších. Jedinečný, hodnotný a nezapomenutelný dárek pro všechny, na nichž Vám extra záleží!
 
Země původu medu: Česká republika
1753-vlassky_orech.jpg
8145-liskovy_orisek.jpg
4467-mandle.jpg