Medová kosmetika

Med na tvář, vlasy i jako koupel pro vaše tělo a duši

Kosmetické firmy používají ve svých produktech nejrafinovanější vynálezy z laboratoří. Přesto, nebo možná právě proto se i my moderní lidé čím dál častěji ptáme po ingrediencích z přírody a místo chemie chceme produkty blízké naší přirozenosti.

Nechceme si organismus zanášet parabeny, silikony a ropnými konzervanty, nechceme výrobky testované na zvířatech. Proto i kosmetické firmy znovuobjevují kouzelné ingredience z kotlíku matky přírody. Snad tou nejdéle známou zázračnou substancí je med a také mateří kašička a propolis. Mají mimořádně pozitivní účinky na pleť! Působí proti vráskám, kůže je celkově pružnější, svěží, rozzářená a chráněná před sluníčkem.


Medová kosmetika kdysi a Bione Cosmetics dnes

Síla medu byla objevena již ve starém Egyptě a egyptská královna Kleopatra mívá pověst nejkrásnější ženy té doby. Přitom prý extra velká kráska nebyla, zato byla nevídaně mazaná a dokázala si pomáhat k půvabu různými prostředky. Kleopatra používala například jako pleťovou masku med. Ten chrání pokožku proti stárnutí, takže se využívá jako protivrásková péče i v našich moderních krémech a sérech.

Dnes si ženy mohou dopřávat královskou péči o pleť i díky čisticím prostředkům s obsahem blahodárných včelích ingrediencí, které ani Kleopatra neměla k dispozici. Můžete pleť pravidelně opečovávat před spaním pleťovým mlékem nebo micelární vodou, která obličej důkladně očistí nejen večer, ale ideálně připraví pleť před nanesením pečujícího krému i ráno.

Med do pusy i na pusu

Jedna z nejcitlivějších částí tváře jsou rty. Někdy je zapomínáme chránit, ale v zimě a v létě bychom jim měli věnovat péči, jakou si zaslouží. Potřebují ošetřit před škodlivým zářením, proto s sebou na dovolenou k moři i na lyžování přibalte vždy balzám nebo výživu na rty s UV filtry. Jako příjemný bonus zvláčňují suché a rozpraskané rty a zabraňují vzniku drobných vrásek!

Podobně zapomínáme často věnovat pozornost i rukám - přitom jsou naším dennodenním nástrojem takřka při všech činnostech a na rozdíl od zbytku kůže je nechráníme oblečením. Po umývání nádobí nebo v zimě bývají vysušené. Okamžitou úlevu od nepříjemného pnutí vám dopřeje přírodní krém nebo balzám na ruce.

Medová kosmetika na tělo

I zbytek těla si samozřejmě zaslouží hýčkání a vrásky je dobré řešit dřív, než vzniknou - dekolt bez nich bude vypadat lépe a mladistvěji! Když najdete své oblíbené tělové mléko, může to být láska na mnoho let. Péči ideálně doplní medoví pomocníci na očistu těla - ať už sprchový gel, mycí gel na intimní hygienu či tekuté mýdlo. Nebo si po náročném dni dopřejte relaxační koupel s extrakty z bylinek, protože je to takové 2 v 1. Pokožka si libuje díky přídavkům medu, propolisu a mateří kašičky, je krásně hydratovaná, jemná a vyživená. Zároveň se uleví namáhaným kloubům a svalům, vy si můžete užít zasloužený relax a dopřát odpočinek unavené mysli.

Poctivé složení hlídají zodpovědní zákazníci také u vlasových produktů, protože zrovna v nich se často ukrývá chemie velmi mnoho. Medová kosmetika se silikonům, ftalátům a podobným aditivům vyhýbá. Objevte svůj šampon i kondicionér a řekněte chemii ne.

 

Když si najdete své oblíbené kosmetické produkty zaměřené kromě účinků také na citlivé složení a úctu k přírodě, uděláte pro své zdraví, zdraví své pokožky i dobrý pocit zásadní krok správným směrem. Směrem ke zdravému životnímu stylu.

 

Objevte naši medovou kosmetiku BIONE COSMETICS a zamilujte se do medu jako my!